Zimonyi művésznő legutóbbi írásával kiírta magát a művészetekből és az újságírásból is. Kár, mert nem írna rosszul, csak túl sok a sallang. De akkor sem Esterházy kategória, messze nem. Persze még a végén az is kiderülhet itt, hogy Wass Albert nagy író.
A „három vonalról” meg azt gondolom, hogy olykor egy vonal is elég, ha a megfelelő helyre húzzák. Ha Barcsay Jenőből indulsz ki, akkor talán találsz ebben igazságot. Azt a három vonalat egyébként (az őstehetségektől eltekintve) csak azok tudják nagyon jól meghúzni, akik tökéletesen ismerik a „szakmát”. Az absztrakció sokkal többet sejtet, mint az a látszatból megítélhető.
Részemről (remélem) befejeztem a Zimonyi Zita művészetéről folyó vitát (Esterházyról és bárki másról persze még beszélgethetünk), és Princepssel értek egyet. Ne add fel, Cobra! (Az „ultraliberális sznoboknak fenntartott Gulág” tetszett!)
Kedves Dreamcatcher! Örülök, hogy ismét itt vagy! A Zimonyi Zita valóban egy értelmes nő, és én sajnálom, hogy különcsége rossz utakra viszi. Sajnos nem lehet azt mondani, hogy rendes nő, okos is, csak néha hülyeségeket beszél, néha hülyeségeket ír. A felelősség az övé, és a következmény is.
Kedves Alina!
Én a látszat ellenére sem vagyok ellenére az egyházi iskoláknak, számtalan nagyon jó hírű, színvonalas intézmény van az országban, remek eredményekkel. Attól viszont nem vagyok elragadtatva, hogy a kilencvenes évek elején visszadták az egyházaknak az egykori iskoláikat, s azóta boldog-boldogtalan iskolát igazgat, csak legyen elég hithű, s ne menjen szemben az egyház akaratával.
Azért szintén haragszom, hogy az állam fizeti a cehhet, de ezek az iskolák mégis úgy működnek, hogy bármit megtehetnek.
Azért is haragszom, hogy az önkormányzat nem tesz semmit a tisztességtelen versenyhelyzet, a tisztességtelen módszerek visszaszorításáért, nem védi kellően a két önkormányzati iskolát. Csak egy példa, de tudnék többet is: a szülők meg vannak őrülve a tagozatokért, mert a szemükben az a szint. A Táncsicsban a zenei tagozat működött jól sokáig, jó eredményekkel, a Várkonyiban a matek. Az önkormányzat viszont nem enged két tagozatos osztálynál többet elindítani, pedig lenne rá igény. A bugyuta szülő (a vallási okok mellett) elviszi az egyházi iskolába a gyereket, ahol mindent megigérnek neki, van tagozat, igény szerint, annyit indítanak, amennyit csak nem szégyellnek (bár sokszor az osztálylétszám a húsz főt sem éri el)...
És a híresztelésekkel ellentétben kötelező templomba járni, ami még egyházi iskola esetében érthető. De a szülők esetében? Hát, nem tudom.
Majd folytatjuk. Legyetek jók.
Josephin