Bocsánatot kérek, kicsit másról akarok beszélni, mint amit beigértem. Nem azért, mert olyan fontos dolgok történtek volna, csak még is azt gondolom, beszélgessünk.
Most olvasom, hogy a „Jobbik tisztára mosná Wass Albert nevét”. Ezt nem is teljesen értem, miért kellene tisztára mosni. Mert nem tiszta? Azt olvasom az interneten, hogy 1944-től Németországban, 1952-től Amerikában élt. S egyszer sem tért haza. Nem az én tisztem eldönteni, hogy a román hatóságoknak a felhozott vádakban, a háborús bűnökben igaza volt-e vagy sem. Nyilván egyszer kiderül. Viszont elgondolkodtat a ceglédi kiadvány egy mondata: „A Jobbik ... minden lehetséges módon tisztára kívánja mosni az írófejedelem kommunisták és románok által befeketített, a magyar politika „jeles” képviselői által sárosan hagyott nevet.”
Természetesen én is kíváncsi lennék az igazságra, még akkor is, ha az írófejedelem jelzőt túlzásnak is tartom.
Ez a ceglédi kiadvány a Magyar Gárdával is foglalkozik, s most épp Dávid Ibolyát támadja, kinek a focitudása mintha valamicskét javult volna az utóbbi időben. Még talán van is igazságtartalma az írásnak, mely szerint a cigány kisebbség egyes tagjai által konkrétan elkövetett bűncselekmények félelmet keltenek az átlagpolgárban. Csak nem a Magyar Gárda feladata megoldani ezt az igazgatási, rendészeti, rendőrségi, bírósági (és tegyük hozzá gyorsan, törvényi szintű) problémát. Valóban fel kell hívni a figyelmet arra, hogy valami nagyon nincs jól ezen a téren, gyenge és tehetetlen a hatóság, mert nincs elég eszköz a kezében a gondok megoldására. Viszont az is hozzátartozik a teljes képhez, hogy a külsőségeiben és egyes megnyilatkozásaiban borzasztó időket idéző Magyar Gárda nem lehet megoldás erre a problémára sem.
Az számomra szégyen, hogy Cegléd város képviselőtestületea helyi MDF képviselője által benyújtott indítványát, amely arról szólt, hogy Cegléden is „nyilvánítsák nemkívánatos szervezetnek a Magyar Gárdát és társszervezeteit”, elbukott. Négy képviselő támogatta az indítványt, heten elutasították, s TÍZ TARTÓZKODÓ volt. Tehát teljes nyilvánvalóvá vált, Cegléd város önkormányzatának többsége agresszív jobboldali gondolkodású, majdnem fele a testületnek pedig gondolatok és határozott kiállás nélküli képviselő.
Kellenek nekünk ilyen képviselők? Nem tudom.
Nyakunkon a népszavazás, s a múltkori véleményemmel nem nyertem el mindenki tetszését, akadt olyan is, ki a háttérben MSZP-bérencnek titulált. Hát ez nem esett jól, de nem törődöm ezzel, vitatkozhatunk sok mindenről, de úgy gondolom, felesleges egymást sértegetni. Mint egyszerű átlagpolgárt érdekel ez a kérdés, hogy vajon március kilencedikén miért és hogyan kell majd szavaznom.
A kormányoldal érveit valamennyire ismerem, s ha nem is nyerte el részleteiben tetszésemet (mert nem látom benne teljes bizonyossággal a garanciákat), kíváncsi lennék a jobboldali érvekre is. Eddig még nem volt semmi használható, sem abból a szempontból, hogy miért nem jó a kormány elképzelése, sem arról, hogy mi lenne a jó. Főleg az utóbbira lennék kíváncsi. Végre egyszer beszéljenek már arról is, hogyan kellene jól megoldani a helyzetet. Nyilvánvalóan a népszavazás semmit nem fog megoldani. A Jobbiknak meg az az észvesztő baromsága, hogy „támogatja a TB-mentő népszavazást”, ez felér a semmivel, a nullával. Egy alapvetően rosszul működő társadalombiztosítási rendszer, egy még rosszabbul működő egészségügy egyértelműen korrekcióra, vagy fogalmazzunk politikusul: reformra szorul. Ez egyértelműen szakmai és nem népszavazási kérdés. A népszavazás ebben az esetben pénzpocsékolás, hiszen ha ezen a módon nem megy, akkor majd megy másképp, a népszavazás csak elodázza a válaszolási és döntési kényszert, de nem oldja meg magát a problémát.
Józanul gondoljuk végig. Halasszuk el fél évvel (vagy akár egy évvel is) a társadalombiztosítás és az egészségügy reformját (meg a népszavazást). Minden párt önjelölt szakembere a külsős tényleg hozzáértőkkel fél év alatt vizsgálja meg a világ legjobban működő modelljeit, s utána dolgozzon ki egy Magyarországra alkalmazható modellt. Ez lehet megoldás, de sem a népszavazás, sem a köpködés, sem az egymásra mutogatás nem vezet sehová.
Sajnos az is érthető, hogy a szakmai szervezetek miért nem támogatják a változásokat. Az orvostársadalom (tisztelet a kivételnek) túl jó megél ebből a káoszból, az OEP mint nagy vízfej, sok üresfejű ismerőst, barátot, komát eltart az adófizetők pénzéből. Tehát keressünk köztes megoldásokat, törekedjünk kompromisszumra a lehető legnagyobb hatékonysággal. Ehhez lenne az országban szakértelem, szellemi erő, s még anyagi is. De tegyük végre helyére a dolgokat, a szakmát mindenütt műveljék a szakemberek, a politikához meg jók a bohócok is, csak ne akarjon mind porondmester lenni ebben az össznépi cirkuszban.
Azt meg a helyi újságban olvastam, hogy az önkormányzat ismét „kacérkodik” a Hospit Medical Kft.-vel. Ugye a blog régebbi oldalain már kiderült, hogy ez a bizonyos kft. kik tulajdonában áll. Az önkormányzat komoly munkával összehozott egy kht.-t. Akkor most mindek is van szükség a Hospit Medicalra? Mennyiért? Hiszen ez a beharangozott szerződés ugyanúgy az egészségügy megfejéséről szól, mint az egészségbiztosítási piac liberalizációja.
Szóval, ha valaki tudja, hogy mit is tud ez a Hospit Medical Kft., amit nem tud a többi, s mennyit hoz ez Ceglédnek (pontosan kiszámolt forintokban), akkor kérem, tegye meg, s tájékoztasson minket is.
Pá:
Josephin