Úgy látszik, nem tudunk szabadulni az iskolai témáktól, de nem baj. Érdekesek Napsugár felvetései, amelyekre érdemes reagálni, amelyeket érdemes átgondolni.
De előbb Györe Ferencné képviselő Ceglédi Hírmondóban megjelent írásáról szeretnék írni. Azt írja, jó döntés volt az Örkényi úti iskolát a Várkonyihoz csatolni. De miért? Miért nem lett volna jobb a Táncsicshoz csatolni, hiszen földrajzilag a Táncsics esik útba, míg a Budai út a Várkonyihoz van közelebb. Én sejtem az okokat, s valószínűleg nem szakmai, hanem emberi, politikai okai vannak, a „helyzetben” lévők választottak, s nem szakmai indokok alapján történt a döntés.
Egyébként én azt sem teljesen értem, miért jó a Táncsicsnak és Ceglédnek Mikebuda csatlakozása. Ugyan azt állítják, Mikebuda fizet ezért, de mennyit. Évi tízmilliót? Csodálkoznék. Ennyiért sem éri meg, de kevesebbért végképp nem! Nem értem a motivációt, ha nem a kistérségi finanszírozás keretein belül megy az ügy, akkor mi a jó ebben? Sejtéseim szerint egyébként Mikebuda a Táncsics ellenzéki pedagógusainak lesz a büntetőtábora. Azok a pedagógusok lesznek oda száműzve, akik nem nyalják majd RM-nek a hátsóját, vagy vakon nem állnak be a sorba. De lehet, az is elég ehhez a száműzetéshez, amit Böbike vagy netán az erkölcsileg nullára amortizálódott Nagygyőr sugall majd. Jelei a feketilistának és a (tisztán személyi és politikai alapon megválasztott igazgatónő) várható döntéseinek már apróságokban felfedezhetők. Sajnálom a Táncsics pedagógusait.
A Várkonyi esetében köztudott a polgármester ellenszenve Milusnéval szemben. Földi László bérencein keresztül próbálkozik folyamatosan, de a Várkonyi más, több szempontból is. De ezt most hadd ne fejtsem ki, én meggondolnám a Földi helyében a nyílt konfrontációt. Az aljas, hátulról jövő manőverek meg kiderülnek előbb vagy utóbb, s az megint nem vet jó fényt a polgármesterre és erre a társaságra.
Amit Napsugár ír, az úgy van, s volt már szó a blogon erről a témáról, a fideszes városvezetés elvárása mindenki felé a vallásos áhítat. Csakhát ez nem így működik. A parancsuralmi rendszerről vannak fogalmaink, legfőképp Földi Lacinak lehet, bár egyes hírek szerint ő az előző rendszerben elég vörös színben tündökölt. Akkor MSZMP-s tagkönyvvel lehetett érvényesülni, ma egyházi áldással. Egyik sem jobb a másiknál (ismerve a mai magyar egyházak gondolkodását, pénz- és hataloméhségét).
Egyébként én nem hiszem, hogy Földi László valaha is írna a blogra, ugyanis nincs védhető álláspontja. Örültem Kovács Gábor megjelenésének, de egyszeri alkalom volt, s igazán ő sem tudna megmagyarázni sok érdekes vagy vitatott döntésüket. Bár lehet, történik még csoda, s mégis megpróbálkoznak valamilyen kommunikációval.
Az biztos, Földi és csapata saját ismerőseival akarja feltölteni Cegléden a még meglévő vagy megszerezhető állásokat. Nyilván kellene ez ellen tiltakozni, de erre még a blogon sem sokan vállalkoznak, félve bármitől is. Talán a Kék Újság az egyetlen, amely nyilvános civil kontroll gyakorol, szolídan ugyan, és visszafogottan, de nem tudom megítélni, ennek mekkora a súlya. Van, de mekkora, azt én nem tudom megítélni.
Nagyon érdekes volt még a Hírmondóban Dr. Fülöp Hajnalka képviselő egy mondata: „...néhány jogi kérdésben sikerült megygyőznöm képviselő társaimat és ezzel befolyásolnom a döntéshozatalt, de ez időnként azzal járt, hogy közérdekből egyéni érdeket sértettem a közélet tisztasága, a közpénzek felhasználásának korrekt ellenőrizhetősége érdekében.”
Tehát akkor hogy van ez? Hogy volt ez eddig? Hogy lesz ezután? Kíváncsian várom a véleményeteket!
Puszi:
Josephin